Корисні поради

Розвиток малюка в 9 місяців

ребенок играется

На 9-му місяці розвитку активність дитини зростає, удосконалюються його фізичні та емоційні навички. Але що саме малюк повинен вміти в цьому віці, і як розвивається його організм?

Що вміє і повинна вміти дитина в 9 місяців

З цього віку йде зниження прибавки у вазі, і обумовлено це руховою активністю малюка. У цьому віці варто розвивати його почуття гігієни – малюк вже знає різницю між сухими і мокрими памперсами, можна також привчати його до горщика.

Що повинен вміти малюк в цьому віці, якими навичками володіти?

Повзати по-пластунськи або на четвереньках, сидіти на підлозі довгий час і не спиратися на опору, навіть стояти, тримаючись за неї.
Малюк з цього віку вчиться ходити, і якщо притримувати його за руки – буде впевнено крокувати.
Він міцно тримає предмети в руках, при цьому може показувати пальцем на цікаві йому предмети і іграшки.
Висловлюватиме яскраво власні емоції, і якщо йому щось не подобається – буде відвертатися, відповзати в сторону, якщо подобається – посміхатися і хапати руками речі, агукать.
Дитина без особливих зусиль рве серветку і нещільний аркуш паперу, головне під наглядом дорослих, бере іграшки в обидві руки і робить з ними різні маніпуляції – стукає і кидає, також може з’єднувати.
Плескає в долоні і зможе перевернути сторінки книги, показати на знайомі об’єкти.

Це основні, але не вичерпні навички дитини.

Норма зросту і ваги в 9 місяців

Так згідно з нормами розвитку – зростання малюка в цьому віці має такі параметри:

дівчинки – від 67.4 до 74.2 см .;
хлопчики – від 68.1 до 75.3 см .;

Так вага дитини в даному віці складе такі параметри:

дівчинки – від 7.3 до 9.9 кг .;
хлопчики – від 7.8 до 10.7 кг.
Психічне розвиток дитини

Дитина в цьому віці активно пізнає світ, вона вивчає предмети, розвиває дрібну моторику – все це в своєму поєднанні сприяє розвитку мовного апарату. Малюк вже вимовляє перші склади – тато, мама, може вимовляти навіть власне ім’я. При цьому він прекрасно розуміє, до кого конкретно він звертається, знає, як саме його звати.

У такому віці буде намагатися формулювати власні бажання, при цьому просити дати йому певний предмет, буде показувати на нього. Також він розуміє і прості фрази – Іди до мене, бери іграшку або яблуко, і так далі. При годуванні буде сам тримати пляшечку або кухоль, деякі дітки – навіть самі тримають ложку.

Звукова і зорова система у дитини в цьому віці добре розвинені – він розуміє, звідки йдуть звуки, куди варто дивитися. Великий інтерес викликають вже не знайомі іграшки, а предмети побуту – дитина любить рвати папір або стукати по відру, перевертати предмети і так далі.

Оставить отзыв