Корисні поради

Як вибрати одяг для хрещення?

набор для крещения мальчика

Хрещення в нашій країні, як ми знаємо з шкільного курсу історії, налічує більше десятка століть. Зараз цей обряд не втратив актуальності, навпаки, це хвилююче захід стає все популярнішим, оскільки вважається, що хрещення породжує нову християнську душу, і людина знаходить захист в вигляді власного ангела-хранителя. Для того, щоб церемонія вийшло по-справжньому урочистою, до неї необхідно правильно підготуватися, в тому числі придбати хрестильні набори.

На що звернути увагу, вибираючи одяг для хрещення

При виборі хрестильног наряду (набору) для свого малюка, слід звертати увагу на колірну гамму одягу – неприпустимо, щоб вона була темного, тим більше, чорного кольору, так само як і надмірно строкатою. Ідеальні варіанти, це білий колір, а також бежеві та молочні відтінки. По виду і якості матеріалу, краще віддавати перевагу натуральним тканинам, відмінний вибір для цього таїнства – чиста бавовна або льон. Важливий для торжества і декор одягу, оскільки вона повинна бути святковою, головне – не перестаратися з орнаментами.

Хрестильний набір

Він являє собою повний набір всього необхідного для участі дитини в ритуалі хрещення. Право покупки такого набору, за звичаєм, належить обраним хрещеним, однак, це не обов’язково, адже кожній мамі самій хочеться зануритися в цей процес приємних клопотів з вибору зручного набору одягу для своєї дитини. Для малятка в цьому плані важливо все:

Правильний і зручний крій;

Якість використовуваної тканини;

Актуальність і прийнятність декоративного орнаменту;

М’якість швів і зручність декору, щоб ніщо не дряпало.

Хрестильні набори за складом може трохи відрізнятися, в залежності від віку, а також статі дитини.

Склад набору

Традиційний комплект для обряду хрещення хлопчика, це сорочечка і пелюшка. Спочатку колір хрестильної одягу допускався виключно білим. Це колір чистоти ангелів, непорочності і високої моральності. Сучасні хрестильні одягу допускають використання кольорової обробки, прийнятно буде виглядати стилізована вишивка, можна використовувати також атласну стрічку. Колір оздоблення для хлопчачого одягу – блакитного або зеленого відтінку.

Дівчата замість сорочки отримують в наборі нарядне платтячко, і на додаток – хрестинну хустинку, яку, також, можна замінити мереживним чепчиком. Сукня не повинна обмежувати дівчинку, вона має бути легкою і досить просторою. Допускається вишивка золотом, обробка шовковими стрічками або бісером. За кольором тут все зрозуміло – ніжно рожеві відтінки.

Оставить отзыв