Корисні поради

Церковне срібло. Як вибрати ланцюжок?

Звичай носити натільний хрестик існує з дня хрещення Русі і разом зі звичаєм зростає з кожним роком інтерес до красивих срібних ланцюжків, що виготовляються майстерними фахівцями – ювелірами. Звичайно, носити таку прикрасу в ті часи могли тільки заможні люди, але сьогодні вибрати гарний чоловічий срібний ланцюжок може кожен.

Як же правильно вибрати срібний ланцюжок?

Традиційно чоловічі срібні ланцюжки для носіння хрестика були масивними і дуже важкими – найпопулярніша на сьогодні це панцирний її вид або ж плетіння у вигляді ромба, якірне плетіння. А ось чорніння і алмазна ограновування, позолота надають їм особливо солідний вигляд – про те, як вибрати кращі і поговоримо далі.

1. Перш за все, визначитеся для себе з довжиною і вагою чоловічий ланцюжка. Відносно ваги – фахівці стверджують, щоб ланцюжок не деформувалася або розтягнулася підвісом хрестика, вага ланцюжка повина перевищувати вагу останнього в 2 рази. Відносно довжини – тут все індивідуально, оскільки наприклад, для дитини необхідно вибирати меншу по довжині ланцюжок, ніж для дорослого. Для дитини не варто вибирати довгий ланцюжок – глибокого вирізу на одязі вони не носять, а ось ризик того, під час гри вона просто злетить з шиї. Для дитини оптимально вибирати ланцюжок довжиною від 40-45 см, а ось для дорослого чоловіка – варто враховувати стиль одягу,  та його комплекцію.

2. Ціна і склад самого сплаву – якщо хрестик у вас срібний, ланцюжок також повинен бути срібним. Саме срібло церква вважає священним металом і рекомендує носити виріб на шиї з нього. Але якщо хрестик у вас з білого золота – до нього також підійде срібний ланцюжок.

3. Приймайте до уваги і плетіння – спочатку, перед вибором хрестика продумайте, яким буде і плетіння ланцюжка. Бажано, якщо срібний ланцюжок буде мати гладку поверхню, рівне плетіння, що не інкрустованний складними художніми елементами. Наприклад, священнослужителі зазначають, що найоптимальнішим є панцирні або ж якірні плетіння. Таке плетіння надійне і міцне, хрестик не зірве з шиї і не подряпає шкіру, не буде розтягуватися.

І останнє – за кожним ювелірним виробом, срібним ланцюжком і хрестиком необхідний догляд. Тільки правильний вибір і догляд за срібним ланцюжком і хрестиком дозволять прослужити їм довгі роки.

Оставить отзыв