Корисні поради

День святого Миколая – що розповісти і подарувати малюкові?

Одним з довгоочікуваних зимових свят, крім Новорічних свят та Різдва, вважається і день Святого Миколая, що відзначається 19 грудня православними, а католики святкують його на 2 тижні раніше, 6 числа.

Коли і чому відзначають день Святого Миколая?

Якщо малюк ще крихітка, то він просто буде щиро радіти подарунками на свята, а ось вже взросліша дитина , та ще й допитлива за своєю натурою просто засипле батьків питаннями – чому, як і коли? Що ж розповісти дитині про цю добру святу з білою бородою і мішком подарунків особу?

Свято присвячене святому Миколаю, що жив в III-IV столітті н.е. і не по роках відрізнявся своєю добротою і співчуттям, намагався допомогти всім і кожному, хто потребує. Але підтримку Миколи отримують тільки доброї душі люди – тільки так і ніяк інакше.

Серед багатьох добрих чудес про святого можна розповісти малюкові і відому історію про те, як вночі Миколай, нишком, подарував  бідній дівчині, як придане, мішечок золотих монет. І зробив він це вночі. А причина такого вчинку була в тому, що доля бідних дівчат така – провести залишок життя без чоловіка, на самоті.

Сама ж традиція дарувати малюкам подарунки в день святого Миколая прийшла до багатьох країн з Німеччини – так в 10 столітті всім учням церковної школи, дарували солодощі, і саме ввечері 6 грудня. Тому в цей день католики і вшановують святом святого Миколая.

А що ж подарувати малюкові?

Кожна дитина в ніч з 18 на 19 грудня чекають подарунки – обов’язково варто порадувати їх солодким або іграшкою, поклавши її під подушку. І навіть якщо у вашій родині не прийнято святкувати цей день – малюкові така добра традиція припаде до душі. А якщо батьки самі влаштують вечірку і запросять святого на неї – це подарує дитині масу позитивних емоцій надовго.

Заздалегідь розкажіть дитині про традиції і витоки свята, що Миколай обдаровує подарунками тільки добрих і слухняних діток, а спостерігати за поведінкою дитини, яка відшукає під подушкою таємний подарунок – це варто того. Думаючи над тим, що ж подарувати чаду – завжди згадуйте про доброту свята. Не варто дарувати в цей день іграшкові автомати або танчики, подарунки з агресивним підтекстом.

Серед можливих для дитини подарунків можуть бути солодощі та настільні, розвиваючі ігри, цікаві книги і конструктори, запрошення на новорічне шоу, яке незабаром будете відзначати всією сім’єю. Головне внести в будинок атмосферу тепла і ласки – нехай дитина зануриться в неї з головою. Вирішили подарувати теплий светр або куртку, інший одяг – не забудьте покласти в кишеню солодощі, адже це так приємно отримувати подвійні подарунки.

Оставить отзыв