Корисні поради

Дитячий стоматолог – коли показувати малюка зубному лікарю?

Перші візити до дитячого стоматолога не варто затягувати – їх варто починати з півроку, коли у малюка прорізаються перші молочні зубки. Саме своєчасне звернення до лікаря, виявлення першого карієсу і вживання заходів дозволить в майбутньому зберегти здоров’я зубів. При першому відвідуванні лікаря, стоматолог визначить наскільки правильно йде ріст зубів, розвиток щелепи, чи потрібно застосовувати методи оперативного втручання. Лікар розповість батькам про методи профілактики карієсу, як правильно чистити зубки дитині.

Як часто варто відвідувати стоматологічний кабінет?

Навіть якщо батьки не бачать проблем з зубами у свого чада – кабінет стоматолога варто відвідувати регулярно. Частота відвідувань – 3-4 рази на рік, особливо в період активного росту молочних зубів і їх зміни на постійні. Це дозволить своєчасно виявити проблему і вжити відповідних заходів.

Якщо дитина боїться стоматолога – що робити батькам?

Перш за все, ніколи і ні за яких обставин не лякати малюка візитом до зубного лікаря – головне вчити його спокійно сприймати його, як і будь-якого іншого лікаря. Та й сучасний розвиток сфери стоматології робить сам процес лікування і протезування зубів безболісним і комфортним, а головне безпечним. Якщо, наприклад малюка не лякає педіатр або ж хірург – стоматолога він буде сприймати без побоювання.

Як відбувається перший прийом у дитячого стоматолога?

На першому прийомі найчастіше лікар обмежується простим візуальним оглядом ротової порожнини малюка, стану зубів, розпитує матусю про самопочуття при вагітності і стан здоров’я дитини, коли почалися прорізуватися зубки. На першому прийомі лікар дасть батькам перші поради про те, як доглядати за зубками і ротовою порожниною малюка, допоможе підібрати зубну щітку, розповість, як правильно проводити чистку зубів.

Коли варто планувати перший візит до стоматолога?

Як прописують інструкції і стандартні нормативи ВОЗ в сфері педіатрії та стоматології – перший раз дитині варто показати зубного лікаря в 9 місяців, а далі в півтора і два рочки. Починаючи з 2-річного віку, частота відвідування стоматологічного кабінету повинна проводитися з інтервалом раз в квартал.

Як відзначають лікарі – перший медичний візит до стоматолога варто проводити в перші пів року після появи  у дитини першого молочного зуба. Якщо у малюка буде діагностована та чи інша проблема з зубами, формуванням щелепи – рання її діагностика та оперативні заходи дозволять розв’язати цю проблему з мінімальними, негативними наслідками.

Оставить отзыв