Корисні поради

Хрещення. Традиції та прикмети

-Кумовей кланяючись запрошує батько малюка, приносячи з собою спиртне і ласощі при цьому кажучи: «Піди введи немовляти в православну віру».

– Гостей запрошує на хрестини батько зі словами: «до немовляти на хліб на сіль, кашу їсти».

-Забирают з будинку маляти хресні при цьому сказавши «нехрещених забираємо хрещеним принесемо», сідати їм не можна – прийнято стояти.

-Для того щоб відігнати зло від малюка хрещеному (ії) потрібно з’їсти часник і подути на немовляти.

– Якщо дитина при хрещенні поводиться спокійно, не плаче – це дуже добре.

– Після обряду дитину заносили в будинок і клали під ікони на хутро або шубу як символ майбутнього багатства при цьому звертаючись до домового з проханням прийняти новонародженого: «Рідний, приходь, дитя сприйми, в домовину зміцни! Господи, благослови нове чадо в будинку видно. В ім’я Святої Трійці і Миколи Угодника і всіх святих. Амінь ».

– На столі обов’язково повинна бути гречана або пшоняна каша.

– На застілля бабуся пригощає гостя, на що ті просили її випити першої, після пив батько дитини закушуючи пересолену, перченою кашею при цьому бабуся говорила: «Їж, батько-батько, їж, та будь добрим до свого синку (своїй доньці)!» , «Як тобі солоно, так і дружині твоєї було солоно народжувати!», «Солона кашка, і солоно було дружині народити, а ще солоніша батькам дістануться дітки після». Після цього кашу яка залишилась кидали до верху примовляючи: «Дай тільки Бог, щоб діткам нашим весело жилося і вони також стрибали б». Далі кума дарує куму хустку, а він їй гроші ложа подарунки на горщик з кашею. Потім п’ють куми: «викушайте, Кумоньки дорогі! З хрещеницею (або хрещеником) вас! Як ви бачили її (або його) під хрестом, так би бачити вам її (або його) і під вінцем! ». Після цього пили по черзі всі, їх пригощали пирогом а вони дякували грошиками.

Оставить отзыв