Корисні поради

Хрестини дівчинки. Як до них приготуватися і що подарувати?

Згідно з християнськими традиціями, дітей хрестять на сороковий день після народження. В принципі, обряд хрещення проходить однаково і для дівчаток, і для хлопчиків, розрізняючись лише в одній деталі: дівчаток не вносять у вівтар. Однак багато батьків часто цікавляться, як саме повинні проходити хрестини дівчинки, скільки має бути хресних і які подарунки слід приготувати для малятка.

Як проходять хрестини дівчинки?

Почнемо з найпоширенішої в народі помилки. Чомусь вважається, що для хлопчика обов’язково потрібен хрещений батько, a для дівчинки – тільки хрещена мати. Тим не менш священики стверджують, що принципового значення цей факт не має: неважливо, якої статі людина стане для дитини хрещеним. Так що відповідальність за християнське виховання дівчинки цілком може взяти на себе і хрещений батько. A ще краще – якщо хресних буде двоє. Важливим відмінним моментом хрещення дівчинки є той факт, що після занурення в купіль її не вносять у вівтар, a тільки підносять до ікон Спасителя і Богородиці. Це пов’язано c тим, що служіння у вівтарі в християнстві спочатку є виключно чоловічою прерогативою. Зате жінка служить сімейному вогнища і допомагає своєму чоловікові – главі домашнього храму.

Що подарувати на хрестини дівчинці?

Головний подарунок на хрестини дівчинці готують, звичайно ж, хресні. Їм випадає честь купувати для малятка хрестик, a також хрестильні рушник (крижму) і сорочку. Одяг для хрещення має бути зручним. Для дівчаток, часто її розшивають рожевими стрічками. Крім того, малятку обов’язково знадобиться зручний головний убір – легка косиночка або чепчик. Хороший подарунок на хрестини дівчинці – це ще й фото або відеозйомка події. Найголовніше – не забути заздалегідь узгодити ці дії із священником. Іншим варіантом того, що подарувати на хрестини дівчинці, можуть стати симпатичний костюмчик або прикраса, яке юна панянка одягне, коли підросте. Хоча найчастіше на таке свято вручаються «тематичні» подарунки: мірні ікони, дитячі Біблії або сувеніри c християнською символікою. У народі досі жива традиція дарувати в день хрестин срібну ложечку «на зубок». На ній часто робили гравіювання у вигляді імені дитини.

Ну і, звичайно, хрещення дівчинки-відмінний привід зібрати вдома гостей і радісно відзначити це свято. Адже з цього дня Малятко отримало небесне заступництво і заступництво Святої, на честь якої вона була хрещена.

Оставить отзыв