Корисні поради

Ім’я для новонародженого в православ’ї

Що таке святці?

Святці – слово хоч і знайоме багатьом православним, але мало хто розуміє його справжню суть. Під святцями розуміють власне сам список святих людей, складений за датою, до якої приурочено вшанування самого святого. Але що найважливіше – як правильно підібрати ім’я малюку відповідно до святками?

Хто дає ім’я малюку?

В даному питанні немає єдиної думки – деякі кажуть, що ім’я дають самі біологічні батьки, інші відстоюють думку, що хресні. Зокрема аргументують таку позицію саме тим, що вони дарують дитині хрестик.

Для кожної віруючої людини – ім’я не просто набір слів. Наші пращури вважали, та й сьогодні багато хто підтримує думку, що ім’я може безпосередньо впливати на характер і долю свого власника. І щоб дати своєму чаду божественну силу і захист, зробити сильніше, після прийняття православ’я на Русі імена давали на честь святих.

Але в чому ж полягає суть подібної традиції? З позиції православної людини і віри – якщо дитина носить ім’я того чи іншого святого, то він буде мати тісний зв’язок з ним на астральному і духовному рівні. Так святий, який довів свою праведність і відданість служінню Богові буде незримо спостерігати за людиною, допомагати йому і захищати від будь-якого зла, наставляв на шлях істинний і зміцнював у вірі.

Саме з ім’ям святого, на честь якого і називали дитини, пов’язували його майбутню удачу і успіх, силу і мудрість. Але саме ім’я не бралося просто так – його брали з святців, списку святих, яких шанували в той чи інший день народження дитини або ж його хрестин.

Протягом багатьох століть святці поступово додавалися все новими і новими іменами, і на даний момент Православна Церква відзначає практично щодня пам’ять того чи іншого святого. Сьогодні батьки не дають ім’я з пустого місця – все ретельно обдумує і вибирається за багатьма критеріями.

На даний момент в церковних православних святцях вписано близько 1100 імен, різних і неповторних, значна частина яких має як слов’янське, так і грецьке, давньоєврейське походження. Хоча є в святцях і імена, які мають своє походження з латинської мовної групи – багато не втратили своєї життєвості і сьогодні, стають навіть все більш і більш популярними. Тому можна сміливо говорити, що святки – величезне джерело імен, які мають свою особливу, святу і світлу енергетику.[

Оставить отзыв