Корисні поради

Ім’я новонародженому за православними канонами

Найпоширеніший питання, яке часто задають священикам – яке ім’я вибрати майбутнього християнину? Фантазії батьків сьогодні можуть вибрати для малюка саме дивне і незвичайне ім’я, але православні канони і церква дають свої настанови і рекомендації в цьому питанні.

У цьому випадку дитину нарікають ім’ям того чи іншого святого – свята людина буде служити для нього святим прикладом і орієнтиром на всьому його православному шляху. Сьогодні батьки називають свої дітей, тому що їм подобається те чи інше ім’я, але при цьому не мають  на увазі того чи іншого святого – це пробіл в їх православному вихованні, незнанні житія святих. При цьому, якщо людина хреститься в дорослому віці – він має унікальну можливість вибрати собі ім’я небесного покровителя, який і стане для нього провідною зіркою.

Вибираємо ім’я по святцях

На Русі споконвіку повелося нарікати дітей на честь тих чи інших святих, пам’ять про яких припадає на найближчі до дати народження малюка. Можна дати дитині ім’я і орієнтуючись на цю традицію, але при цьому варто враховувати і практичну сторону такого вибору.

Дитину хрестять для того, щоб в майбутньому реалізувати його віру на практиці – причащання і сповідь, відвідування храму і дотримання посту. Але тут варто уявити на хвилину ситуацію – до чаші в храмі підходить людина і каже, що він раб Божий Філогоній або називає інше рідкісне і складне ім’я. Навіть не кожен священик може знати всіх святих і точно сказати, в честь якого святого святкують ту чи іншу дату, а що говорити про мирського життя, де дитині буде важко серед однолітків з таким ім’ям. Подібна практика нарікати дитину в честь святих – похвальна, але варто враховувати і сучасні реалії.

Хрестимо малюка власним ім’ям

Досить простий і поширений спосіб вибору імені дитині. Його наречення і подальше хрещення в церкві проводять з тим ім’ям, яке дано при народженні батьками і зазначено в свідоцтві про його народження. Якщо батьки записали в документі Олександр або Микола, Ірина або Ольга – так в храмі і хрестять малюка, записавши в свідоцтві про хрещення саме його.

Даємо екзотичні імена

Досить часто батьки дають своєму чаду вельми екзотичні імена, і в цьому випадку священики зазначають два варіанти розвитку подій. У першому випадку – підібрати співзвучне ім’я, наприклад якщо це Ліана, то хрестять як Лію, Сніжана – змінюють на Анну і так записують в свідоцтво про хрещення. Другий варіант розвитку подій – вибрати просте ім’я, то, яке подобається батькам. Цілком можливо батьки довго вибирали між Жанною і Ганною, але назвали Марією – при хрещенні можна дати малюку друге ім’я, те, яке вибрали раніше.

Оставить отзыв