Корисні поради

Крижми для хрещення. Що це таке, для чого потрібно і як вибрати?

крыжма для крещения, молитва, вышивка, именная, кружево

Хрещення – світле таїнство посвяти в світ православ’я і віри, наближення до церкви і дача власного християнського імені. Ритуал – древній і таємничий, що проводиться з дотриманням певних правил і використанням ряду атрибутів. Одним з таких атрибутів, нарівні з хрестиком і купіллю, є і одяг для хрещення, де крижма займає важливе своє місце.

Крижми для хрещення – нова пелена, рушник або ж полотно, білого кольору, в яку і загортають малюка, приймаючи його з купелі, після хрещення. Купити крижми для хрещення повинна хрещена, хоча може і сама мама.

Щоб правильно вибрати її – варто враховувати певні моменти. Перш за все, варто пам’ятати, що оптимальним розміром крижми для хрещення є 75 на 75 см. для малюка, а ось діткам постарше – 100-110 на 100-110 см. У відношенні матеріалу – оптимально вибирати натуральні тканини, м’які, які будуть добре і швидко вбирати вологу. Оптимально, якщо це буде льон або ж бавовна, махра.

Але особливо красиво виглядає атласна крижма, але мінусом є те, що вони погано вбирають воду і досить холодні на дотик. Якщо ви зупинили вибір на ній – обов’язково зверніть увагу на наявність другої підкладки з бавовни. Якщо хочете купити гарну крижму – найкраще вибирати її з батисту, обробленого атласом та мереживом.

У холодну пору року – найкраще вибирати махровий виріб, а ось в літню пору року, коли температура дозволяє не кутати малюка в багато одягу – можна вибрати крижму з бавовняної тканини, вуалі або ж ситцю, або міткалі.

Якщо ви хочете зберегти процес хрещення на фотокамеру – найкраще вибирати її колір під колір наряду хресної або ж хресного. Як відзначають досвідчені фотографи, для темноволосої дитини, зі смаглявою шкірою – найкраще вибирати крижму  ніжних відтінків, а ось світловолосій – найкраще вибирати чисто біле хрестильне полотно.

Іменна крижма – це найкращий спосіб зробити з неї виключно індивідуальний атрибут хрещення. Найчастіше її виготовляють на замовлення, вишиваючи на машинці ім’я малюка – прекрасний подарунок на хрестини від хрещеної мами або ж тата, батьків.

За віруваннями православних – крижма являє собою потужний оберіг, і той, хто зберіг її протягом усього життя, буде дуже і дуже щасливим. Але це не святиня і тому якщо ви захочете продати її або ж використовувати її в побуті, наприклад, загортаючи малюка після щоденного купання – церква не ставить на це сувору заборону.

Оставить отзыв