Важливо знати, Корисні поради

Підготовка до хрещення – поради і рекомендації

Хрещення в храмі малюка – важлива подія як для хресних, так і батьків, коли за допомогою великого таїнства його не тільки вводять в лоно церкви, а й нарікають ім’ям, закликаючи на допомогу йому ангелів. Але як правильно підготуватися до цього священнодійства батькам і самим хрещеним – що варто знати?

На замітку батькам

Перш за все, варто знати, що хрестити в храмі малюка необхідно після 40-го дня його появи на світ і пам’ятати – якщо хрестять дівчинку, у неї повинна бути хрещена мати, а ось у хлопчика в обов’язковому порядку хресний. Якщо хресних обидва – вони не повинні перебувати у шлюбі між собою.

Коли ви охрестили малюка – після хрестин варто дотримуватися посту три доби, при цьому це стосується як батьків, так і хресних, а в день хрестин до самої церемонії не варто їсти. Якщо ви знімаєте хрестини на відео – на це варто взяти благословення у батюшки. Під час хрещення – священик читає насамперед Отче наш, а після молитву “Символ віри” і саме остання читається при зануренні малюка в купіль.

Процес хрещення може відбуватися не тільки в індивідуальному порядку, а й в групі.  Сам процес займає не більше 40-45 хвилин. Перед таїнством хрещення батюшка може запитати у батьків – чому вони мають намір охрестити свою дитину? Для багатьох пар – це твердження у вірі, хоча інші роблять це по сторонньому наполяганням більш старших родичів, для інших – це скоріше данина  традиціям.
Якщо ж є сумніви в тому, а чи потрібно поспішати і хрестити в такому ранньому віці дитини – почекайте. Багато батьків дотримуються думки, що рішення про здійснення таїнства хрещення і прийняття віри повинен приймати сама дитина, коли буде розуміти все її значення, основ християнства. І в цьому є своя частка правди, але в кожному разі важливим моментом є правильний вибір хресних.

Хрещені мати і батько – поради для них

Всім батькам, які вибирають хресних для свого чада, пам’ятайте – ви вибираєте не так номінальних хресних, як світлих і праведних духовних наставників і вихователів для свого чада. Якщо самі хресні сумніваються в тому, що впораються з обов’язками – при будь-якому храмі і церкви часто проводять бесіди спеціально для них.
Часто такі бесіди проводять в форматі лекцій, і кожен бажаючий може відвідати їх, після задавати свої питання і отримати відповідь. Що ж варто знати самим хресним перед хрестинами.

Перед хрестинами варто малюкові купити натільний хрестик – в залежності від статі дитини робить це або хрещена або ж хресний.

Також купується на священне таїнство рушник і шапочку, а також сорочку для хрестин.

Можна придбати ікону святого, в честь якого його називають або ж чий день пам’яті відзначається в день народження / хрестин дитини.

У момент же самих хрестин – батьки малюка, і його духовні хресні наставники відрікаються від гріха, повторюючи слова священної молитви, після чого дитину передає священик. Він 3 рази занурює його в купіль і після проводить обряд помазання миром, обходячи після 3 рази навколо священної купелі. Після всіх запрошують на тотожне святкування хрестин – найчастіше їх влаштовують у вузькому колі сім’ї.

Оставить отзыв