Корисні поради

Полуниця. Чи варто давати дітям?

Весна і початок літа – хочеться вітамінів. І особливо, якщо мова йде про дітей – після зими їм вони так  необхідні. Але багато батьків закономірно ставлять питання – а чи можна  давати діткам полуницю? Можна кажуть педіатри – головне знати як подавати, які найсмачніші страви з полуниці можна приготувати і які існують протипоказання. На сайті tobiporada ви зможете знайти багато інших корисних порад на різну тематику.

Користь полуниці для дітей

У цієї ароматної ягоди багато корисних, біологічно активних компонентів – цукор і органічні кислоти, йод і фосфор, калій і залізо, пектини. Та й ще маса корисних речовин і з’єднань, зокрема вітамін С і фолієві кислоти, які зміцнюють стінки судин і імунітет. Відповідно це свого роду природний антибіотик, так і знеболююче при багатьох хворобах.

Як бачимо, ця ягода дуже корисна для молодого, зростаючого і ще не зміцненого організму і тому її варто вводити в раціон малюка. Головне знати, з якого саме віку можна вводити її в дитяче меню.

Увага! Дане питання безпосередньо залежить від того, наскільки дитина схильна до алергії.

З якого віку можна вводити полуницю в раціон малюка?

Як відзначають педіатри, вводити її в раціон малюка, незалежно від того, даєте ви її в свіжому вигляді або у складі страв, можна тільки з однорічного віку. Уже в цьому віці травна система сформована і нормалізована, а сам імунітет не так сильно буде реагувати на будь-який продукт червоного кольору.

Коли ви вводите полуницю, як інший новий продукт в раціон дитини – дотримуйтеся ряду правил, які дають педіатри:

починайте з невеликої кількості – досить починати навіть з половинки ягоди.

давайте дитині новий продукт виключно в першій половині дня.

давайте ягоду окремо від інших продуктів – не варто змішувати ні з чим.

І після того, як дали ягідку – спостерігайте за поведінкою дитини, реакцією його шкірних покривів і зміною стільця.

А  давати її до року – не варто, оскільки невідомо, як відреагує організм малюка, ще не сформована травна і імунна системи. Тому не варто піддавати дитину на непотрібний ризик.

Які протипоказання?

При всій користь ягоди – це сильний алерген, тому якщо мама або ж малюк мають схильність до алергії, дитині до року, якщо виявляються коліки, не варто давати полуницю. Також мамі варто пам’ятати, що в період вагітності, як і лактації – варто виключити або звести до мінімуму її споживання.

Оставить отзыв