Корисні поради

Публічність хрестин або таїнство хрещення

Ще буквально років десять тому такої пам’ятної дати в житті людини, як день хрещення не існувало, я, наприклад, не знаю, в який день мене хрестили, не знаю, в який день хрестили мою сестру, моїх племінників, не було у нас такого свята як хрестини. Зараз ситуація починає змінюватися, батьки влаштовують для своїх дітей (або більше самі для себе) пишні урочистості в день хрещення, на які запрошуються родичі, друзі батьків і дітей, хресні само собою.

На цей день замовляють фото і відео зйомку, щоб він залишився в пам’яті дитини на все життя. Я ні в якому разі не сперечаюся з тим, що цей день повинен бути особливим, адже малюк в цей день набуває нових членів сім’ї – хресних батьків, знаходить віру і захист свого ангела-хранителя, з цього дня в церкві можна замовляти молитву або обідню за його здоров’я.

Але чи варто з таким же розмахом відзначати цю дату щороку? Адже хрещення – це в першу чергу церковне таїнство, чи варто придавати його такому публічному розголосу? Раніше дітей хрестили не під тим ім’ям, яке йому дали при народженні, і нове ім’я малюка не знав ніхто, крім батьків і хрещених батьків, адже так робили не випадково. Вважалося, що злі сили не зможуть завдати шкоди, не знаючи, як звуть дитину і його ангела-хранителя. Зараз таке теж трапляється, але зовсім з інших причин: я хрестила свою хрещеницю не під тим ім’ям, яке записано в свідоцтві про народження, тільки тому, що ім’я у дитини незвичайне, і святих з таким ім’ям не було. Я вважаю, що цілком можливо, віддаючи данину моді, в день хрещення зібрати всіх родичів і друзів родини за одним столом, можна навіть замовити столик в кафе, ресторані …

Оставить отзыв