Корисні поради

Вибір наряду і крижми для хрещення

Набор для крещения, серебро, крыжма, костюм

Ще зі старих часів хрещення проводили в білій сорочці, яка символізувала душевну чистоту, безгрішність, радість: її довжина символізувала довге життя, красу. Нова сорочка була символом нової душі отриманої від Бога після Хрещення. Сорочки для хрещення прикрашалися мереживами, стрічками, квітами … Перша згадка про хрестильну сорочку датується 15 століттям. Немовля в ніч перед хрещенням спав в цій сорочці для здобуття справжнього щастя.

Хрестити прийнято в головному уборі, щоб дитина була розумна. До сорочки кріпили бутоньєрку, яка в подальшому використовувалася на весіллі. Хрестинну сорочку зберігали як реліквію. Шиють її, зазвичай, з бавовняної тканини, м’якою, приємною на дотик, що не просвічується, головне щоб ваш малюк відчував себе комфортно і зручно.

Придбання наряду потрібно здійснити завчасно, щоб була можливість поміняти наряд якщо він виявиться маленьким або не зручним. Сорчку одягають після здійснення обряду хрещення. Крижму прийнято було робити з нової тканини, яку не «підрублюють”, нею огортають дитину після того як опустили в купіль. Зараз вона може бути, як з бязі так і з махрової бавовняної тканини.

Оставить отзыв