Корисні поради

Як правильно перевозити дітей в авто відповідно ПДР?

Кожен автомобіліст просто зобов’язаний знати правила безпечної їзди і перевезення своїх пасажирів, особливо маленьких. Відповідно до ПДР – перевезення дитини в авто має ряд правил, вимагають від водія ряд дій, які обов’язково розкажуть кожному учню автомобільної школи.

Як перевозити дітей в авто?

Відповідно до встановлених правил дорожнього руху – в авто дітей перевозять або ж в колисці, або в спеціально встановленому кріслі. При цьому самі діти можуть перевозитися або ж в салоні легкового авто або кабіні вантажного транспорту.

Так транспортування дитини до 12 років спереду в авто можлива, але при фіксації в автокріслі або колисці, на заднє сидіння автокрісло обов’язково встановлюється до 7 років. Якщо дитині від 7 і до 12 років – перевезення на задніх сидіннях йде як в автокріслі, так і з кріпленням ременями безпеки.

Перевезення дітей

Діток до півроку перевозять в автолюльці. Кріплять її задопомогою штатних ременів, і сама люлька розташовується перпендикулярно щодо самого руху машини. Усередині такої люльки – дитина кріпиться спеціальними ременями, в горизонтальному положенні. Це дозволить забезпечити нормальний процес дихання, оберігає незміцнілий кістяк від надмірних навантажень. У такій колисці переводять дітей до півроку, Але сама люлька займає багато місця і її часто замінюють на автокрісло.

Автокрісло для найменших

Як і у відношенні з автолюльку – малюк в такому кріслі утримується за допомогою спеціальної системи ременів, а рівень нахилу спинки можна регулювати самостійно. Щодо останнього, фахівці рекомендують встановити його в межах 30-45 градусів – так забезпечується максимальна ступінь захисту при зіткненні.

Крісло утримує головку дитини і допомагає знизити навантаження на шию – для цього можуть використовувати спеціальні тканинні валики. Саме такі валики встановлюють по обидва боки маленького пасажира, а ось застосовувати замість них прості рушники – не рекомендоване, оскільки вони можуть спровокувати падіння голови малюка вперед.

Що ж в підсумку?

При всьому тому, що перевезення дитини в авто – особиста справа водія, останній повинен розуміти, що виїжджаючи на дорогу він автоматично стає учасником дорожнього руху. І тому, щоб уникнути аварійної ситуації і вводять спеціальні ПДР, в тому числі і щодо перевезення дітей.

Автокрісло для дітей – це не примха, а необхідний елемент безпечного дорожнього руху, яке в разі ДТП здатне зберегти життя дитини. Водія не повинні турбувати штрафи за відсутність дитячого крісла або люльки в машині під час перевезення дитини – його основною метою має бути забезпечення безпеки дитини.

Оставить отзыв