Корисні поради

Як правильно вибрати дитяче взуття?

Батьки завжди хочуть своїм дітям найкраще – це стосується всього, починаючи від уваги і закінчуючи освітою, їжею і одягом. І взуття для малюка – не менш важлива складова побуту. Діти більш рухливі, ніж дорослі, плюс до всього опорно-руховий апарат у них повністю не сформований. Тому вибір взуття – важливий аспект правильного росту і розвитку дитини.

Як вибрати взуття для малюка?

Не варто купувати взуття без малюка

Не варто купувати взуття без дитини, не міряючи прямо в магазині – часи застою і покупки на виріст давно минули. Якщо ж тягати малюка по магазинах немає можливості – поставте ногу дитини на картонку і обведіть ступні олівцем. Не варто відразу лякатися – шаблони можуть відрізнятися за розміром, але як варіант це допоможе підібрати сандалі або кеди, чобітки в магазині.

Головне пам’ятайте, що саме відстань між внутрішньою поверхнею обраної моделі і великим пальцем не повинно бути більше 10-15 мм., А міряють взуття на обидві ноги відразу.

Звертайте увагу на повноту

В ширину нога дитини може відрізнятися від «стандартної» повноти – тому зверніть увагу на більш широкі або вузькі моделі. Звертайте увагу і на носок – він не повинен здавлювати пальці дитини, заважати руху ноги. Оптимально, якщо він буде не завуженним, а вільним – широким і заокругленим.

Важливо! Для зведення до мінімуму травм – вибирайте моделі з закритим носком.

Зверніть увагу на підошву і каблук

Для дитини оптимально вибирати моделі з рівною підошвою, і без будь-якого каблука. Але якщо в моделі такий є – він повинен бути низьким і широким. При цьому сама підошва не повинна ковзати, так як це може призвести до травмування малюка.

Також сама підошва повинна бути в міру жорсткою і гнучкою. Якщо вона буде ну дуже жорсткою – це може спровокувати плоскостопість, але з іншого боку – вона не буде приводити до розтягування і розриву зв’язок і сухожиль, вивиху суглобів.

Тільки натуральні матеріали

Шкіра і замша, тканини – таке взуття еластична і «дихає», вона прекрасно пропускає повітря і вологу, приймають і тримають форму ноги. Але як варіант – можна зупинити свій вибір і на комбінованих моделях, пошитих з натуральних і синтетичних матеріалах.

Якщо вибираєте останній варіант, моделі з комбінованих матеріалів – устілка, як і підкладка, обов’язково повинні бути натуральними. А якщо вибираєте моделі взуття на літо – зупиніть свій вибір на тих, що мають перфорований верх. Вони прекрасно пропускають повітря, і в такому взутті ніжок малюка не буде жарко.

І останнє – завжди при виборі моделі взуття враховуйте думку дитини. Вона повинна подобатися малюку, адже саме він буде її носити.[:]

Оставить отзыв