Корисні поради

Як вибрати хрестик для дитини?

Вибір хрестика – важливий і відповідальний момент для кожного віруючого, адже натільний хрестик – найважливіший атрибут православного християнина. Натільні хрестики купують на хрещення собі, дітям, хрещених і т.д. Вибір хрестика завжди супроводжується безліччю питань: з якого металу купувати, якого розміру і ін. Натільний хрестики можуть бути 4-х, 6-й і восьмиконечної форми. На звороті хрестика завжди пишуться слова: «Спаси і збережи».

Матеріали, з яких виготовляються хрестики, різноманітні: золото, срібло, мідь, бронза, бурштин. Продаються хрестики, також, зроблені і з різних комбінацій металів. Золоті натільні хрестики можуть бути жіночими, чоловічими, дитячими, різних форм і розмірів. А ось срібні натільні хрестики не діляться за статевою ознакою, вони даються людині один раз в житті – при хрещенні.

Якщо натільний хрестик купується для дитини, то краще його носити на м’якій мотузочці (або ниточці з натурального матеріалу), щоб не травмувати і не дратувати ніжну шкіру малюка. Також, для дітей краще купувати хрестики «округлої» форми, без гострих країв і без фігурки Христа. Хрестики для хрещення найкраще купувати в крамницях (при церкві) або храмах, так як такі хрестики вже освячені, але багато ювелірні та інтернет-магазини, теж продають освячені хрестики, тому якщо ви робите покупку через такі магазини, обов’язково уточніть це питання. Якщо хрестики в вашій родині передаються у спадок, то не варто порушувати сімейні традиції. Такий хрестик можна сміливо брати на хрещення своєї дитини – це зміцнить зв’язок між поколіннями. Який саме вибрати хрестик для дитини, вирішувати тільки вам.

Головне, щоб його цінність полягала не в дорожнечі каменів, а в священному сенсі і значенні. Саме тоді, хрестик стане для вашої дитини опорою і справжньою підтримкою протягом усього життя.

Оставить отзыв