Корисні поради

Як вибрати ім’я при хрещенні?

Відповідно до православних канонів – вибирають ім’я новонародженому по так званим Святцям – на 8 день від його народження. Відповідно до того, який святий шанується в цей день, так і нарікають малюка. Але це не обов’язково буде ім’я, яким малюка будуть називати в світі – перш за все, це його православне ім’я.

Якщо в Святцях не знайшлося імені для малюка на 8 день – то варто дивитися дні пам’яті православних святих на 40-й день від народження малюка. Таке правило допустимо православною церквою – раніше малюка хрестили в храмі не раніше 40-го дня.

Також малюка можуть назвати на честь святого, особливо шанованого в родині – це сімейна традиція православних сімей і до чого достатньо сильна, яка використовувалась і понині.

Хрестильна сорочка і хрестик, Євангеліє і свічки, лампади, хресні і священик – нова людина приймається в лоно церкви, тому так важливо провести весь обряд відповідно до православних канонів. У момент хрещення дитина або ж доросла людина духовно перероджується.

Варто взяти до уваги й той факт, що в Святцях прописано більше чоловічих імен – в такому випадку дівчаток можуть нарікати іменами, похідними від чоловічого. І це також може бути допустимим і співзвучним варіантом жіночого імені – наприклад не Микола, а Ніка, Віталій – Віталіна і так далі.

Вибираємо ім’я за датою народження

Особливу увагу варто приділити прив’язці імені дитини до дати його народження – до цієї традиції і церковним каноном варто ставитися дуже уважно, оскільки Місяцеслов, а саме так називають церковний календар, складений за православними канонами.

Чому ж так важливо враховувати дату народження дитини і вибір імені – адже саме це число не випадково в житті кожної людини. Якщо Бог послав його на землю саме в цю дату – на те була уготована дитині своя місія і закладений певний характер, таланти і якості. Ім’я дитини – це певне втілення його місії на землі, а святий, на честь якого його називають – буде йому в тому покровителем і наставником з небес.

Оставить отзыв