Корисні поради

Захворювання нирок у дітей: процедура екскреторна урографія

Кожні батьки, безумовно, хочуть бачити своїх дітей щасливими і здоровими, але, на превеликий жаль, сучасні діти в наслідок різних причин можуть страждати різними (в тому числі серйозними) захворюваннями. Порушення роботи нирок спостерігається за статисткою у чверті новонароджених, це досить високий показник. На щастя, науково-технічний прогрес допомагає сучасним медикам на ранніх стадіях і в дуже ніжному віці встановлювати правильний діагноз і призначати своєчасне лікування.

Сучасна медицина на варті дитячого здоров’я

Однією з сучасних процедур, яка дозволяє визначити наявність більшості захворювань нирок, є «урографія». З її допомогою можна виявити присутність каменів в нирках, а також різного роду утворень. Також метод допомагає лікарям спостерігати за запальними процесами і плином інфекційних захворювань. Дана процедура показана при підозрах на погану роботу нирок дітям і дорослим. В процесі проведення обстеження, в досліджену область вводять спеціальне кольорову речовину, що називається «контрастом», після чого на спеціальному рентгенівському устаткуванні робляться знімки.

Види урографии у дітей

Процедура може бути «оглядової», вона призначається для отримання загальної картини роботи нирок, якщо в ній спостерігаються збої. В процесі оглядової урографії, як правило, можна виявити патології, дізнатись про присутність паразитів, пухлини і чужорідні тіла, зокрема, камені. Крім того, оглядова урографія дозволяє провести дослідження не тільки нирок, але і кісток, розташованих в цій області, побачити форму сечоводів, а також стан сечового міхура.

Однією з різновидом методу є «екскреторна урографія», під час якої спеціально введений контраст, дозволяє отримати більш інформативні для докторів зображення та відеоматеріали, які допомагають випередити швидкість наповнення фарбувальної рідиною балії нирок, або тільки однієї досліджуваної нирки, а також сечового міхура. Даний вид процедури також дозволяє побачити на отриманих знімках камені, якщо вони присутні, визначити їх розмір, форму і склад. Метод придатний і для виявлення присутності пухлин і кіст.

Проведення процедури у маленьких пацієнтів

Деякі батьки побоюються проводити екскреторну урографію, оскільки в процесі задіяно рентгенівське обладнання. Однак фахівці підкреслюють, що сучасне обладнання за частки секунди, а саме стільки триває процедура, не заподіє шкоди, більш того, малюкові навіть не потрібно затримувати подих. При необхідності, процедура проводиться під наркозом.

Оставить отзыв